"Infolinia". Premierowe słuchowisko Dwójki Zapraszamy słuchowisko na podstawie tekstu Antoniego Wincha, w którym ważną rolę odgrywa cykl pieśni Franciszka Schuberta. Zobacz więcej na temat: Krzysztof Wakuliński KULTURA
Jak powstaje scenariusz i film pop-naukowy? Obecnie każdy kto ma telefon komórkowy, może być reżyserem własnego filmu. Dziś dowiemy się, czy zajmowanie się tym zawodowo i profesjonalnie to trudne zadanie. Zobacz więcej na temat:
Król- Grafen Grafen to odmiana węgla, która swoją strukturą przypomina plaster miodu. Dlaczego jest tak ważny dla współczesnej nauki? Zobacz więcej na temat:
Strach ma wielkie oczy Ciemny pokój, świst wiatru za oknem lub niespodziewany dźwięk - to wszystko może nas solidnie przestraszyć. Dziś dowiemy się jak to się dzieje. Zobacz więcej na temat:
Sukcesy CNK Jakie atrakcje dla dzieci przygotowało na nowy rok Centrum Nauki Kopernik? Czy nauka może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Zobacz więcej na temat:
Narzędzia edukacyjne dla nauczycieli Czy istnieje na świecie narzędzie mogące sprawić, że wszyscy uczniowie z zainteresowaniem będą słuchać na lekcji? Jeśli nie jest to groźba złej oceny, to co? Zobacz więcej na temat:
Kwadrantydy Jeśli lubicie patrzeć w niebo i szukać na nim ciekawych zjawisk, nie możecie tego przegapić Zobacz więcej na temat:
Sylwester z legalną muzyką? Jest problem – Przedsiębiorcy nie zawsze chcą płacić za dostęp do muzyki – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Jachimowicz, ekspertka ds. prawa autorskiego. Co zatem należy zrobić, by muzyka w klubie czy restauracji była legalna? O tym w rozmowie z Agnieszką Witkowską ze Związku Producentów Audio-Video. Zobacz więcej na temat: prawa autorskie sylwester Nowy Rok
Rodzinne fotografie, a nasza przyszłość Czy nasz rodzinny album może stać się kiedyś dobrem narodowym, dzięki któremu przyszłe pokolenia będą mogły dowiedzieć się czegoś o życiu swoich przodków? Zobacz więcej na temat:
Żyjemy w zgodzie z naturą Czy nauka w szkole będzie także przyjemnością, a wiedzę będzie można pozyskać nie tylko z książek ale także w praktyce? W Mini Eurece opowiemy dziś o pewnym ciekawym projekcie edukacyjnym. Zobacz więcej na temat:
Sopoteka Wszystkich ciekawych tego jak powstaje książka zapraszamy w podróż do... biblioteki. Uprzedzamy: nie będzie to jednak zwykła wypożyczalnia książek! Zobacz więcej na temat:
Polski Czerwony Krzyż Niesienie pomocy przez tę organizację ma już bardzo długą tradycję. Dziś dowiemy się na czym polega ich misja i skąd wziął się pomysł na pomaganie. Zobacz więcej na temat:
Pochwała umiaru Chociaż dziś jest już drugi dzień świąt Bożego Narodzenia to jednak z pewnością w spiżarniach pozostało jeszcze wiele smakołyków do zjedzenia. Co zrobić, aby powrócić do równowagi? Zobacz więcej na temat:
Pierwsza gwiazdka Jeśli nie przesłonią ją chmury, to jej blask oświetli niebo w wigilijny wieczór. Czego symbolem jest pierwsza gwiazdka i czy rzeczywiście jest on zawsze pierwsza? Zobacz więcej na temat:
Słodka technologia Dziś poznamy tajemnice różnych świątecznych przysmaków. Dla niektórych ludzi, to nie tylko przygotowywanie jedzenia, ale sztuka która powinna oddziaływać na nasze zmysły. Zobacz więcej na temat:
Pan Karp i wędkarstwo Tę ryba zna chyba każdy. Król świątecznych stołów, występuje w wielu odsłonach: w postaci smażonych "dzwonków", ukryty pod majonezową pierzynką, czy w trzęsącej się galarecie. Dziś poznamy go lepiej. Zobacz więcej na temat:
Pro Infantis Bono Każdy lubi dostawać nagrody i wyróżnienia. To jest nadawane, po to, aby podkreślić m.in.: duży wkład włożony w budowanie relacji między ludźmi. Zobacz więcej na temat:
Lek i ozdoba Czy znacie takie rośliny jak nagietek, rumianek, pokrzywa, bratek czy szałwia? Rosną sobie zwykle na polanie lub w lesie, a wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jakie mają one lecznicze właściwości Zobacz więcej na temat: