- Masaż stymuluje mięśnie i redukuje stres.
- Masaż twarzy możesz wykonać sam w domu.
- Jak to zrobić dobrze - opowiada kosmetolożka Amanda Majchrzak.
- Rozmawiamy także o codziennej pielęgnacji i o tym, jak nawadniać skórę.
Po co nam masaż?
Masaż jest zaawansowaną formą stymulacji mięśni twarzy, działa także relaksująco. Masaż polecany jest każdemu, bez względu na wiek. - Masaże najlepiej wykonywać wieczorem, kiedy mamy więcej czasu i kiedy relaks jest nam najbardziej potrzebny - wyjaśnia kosmetolożka. - Zaczynamy od środkowej części twarzy do zewnątrz, do węzłów chłonnych i robimy to mocniejszymi ruchami, żeby pobudzić limfę. Dzięki temu dochodzi też do lepszej absorpcji składników aktywnych, które znajdują się w produktach pielęgnacyjnych.
- Masując szyję pamiętamy, żeby robić to z dołu do góry. Wtedy poprawi nam się jędrność skóry i podniesiemy sobie owal twarzy. - Podobnie działamy w przypadku czoła. Wszystkie ruchy robimy do góry - dodaje ekspertka.
Jak robić masaż relaksacyjny?
Jeśli chcemy zrobić sobie masaż relaksacyjny - to w zależności od potrzeb - możemy wykonać go manualnie albo możemy skorzystać z dostępnych w sklepach przyrządów, takich jak na przykład roller albo płytka gua sha. One też pomogą nam lepiej zaaplikować krem albo serum. - Nie robimy dwóch osobnych czynności, tylko masaż łączymy z pielęgnacja. To pozwala zaoszczędzić czas i jednocześnie kompleksowo zadbać o skórę - podkreśla rozmówczyni Marty Hoppe.
21:21 CZWÓRKA Czwórka do piatej - masaz 28.03.2024.mp3 Masaż twarzy - jak to robić dobrze? (Czwórka do piątej/Czwórka)
Twarz zaczyna się od dekoltu. Ale najważniejsza jest szyja
- Zaczynamy od dekoltu, bo tutaj zaczyna się nasza twarz - mówi Amanda Majchrzak. - Potem kolejno masujemy szyję i twarz. To ważne, bo na szyi najszybciej widać upływ czasu. Co więcej, jest to też ta część ciała, wobec której bezradna jest medycyna estetyczna. Oczywiście są odpowiednie zabiegi, ale na ich efekty trzeba długo czekać. Skóra po 30. roku życia starzeje się dwa razy szybciej, więc im wcześniej zaczniemy działać, tym lepiej.
Na twarzy mamy 70 mięśni, a stres upodobał sobie zwłaszcza te, które znajdują się w okolicach skroniowo-żuchwowych, dlatego często bywają one napięte i prowadzą m.in. do zacisku szczęki albo zjadania własnych zębów. - Odpowiednio wykonany masaż potrafi temu zaradzić - dodaje ekspertka.
Masaż twarzy Kobido to japoński rytuał piękna prowadzony techniką rozluźniania głębokich mięśni twarzy i ujędrniania skóry. Można nauczyć się go robić samemu w domu.
Codzienna rutyna pielęgnacyjna. O czym trzeba pamiętać?
Sam masaż to nie wszystko. Ważne jest też nawilżenie i dotyczy to wszystkich typów skóry. - Każda skóra może się odwodnić, a wtedy procesy starzenia przebiegają znacznie szybciej. Po oczyszczeniu, pamiętajmy o użyciu toniku, który zadba o odpowiednie PH skóry. Potem możemy nakładać serum wzmacniające barierę hydrolipidową skóry i krem - wymienia gośćni Czwórki. - Warto też stosować maski, które wzbogacają rutynę pielęgnacyjną. Można stosować te w płachcie, natomiast ja jestem zwolenniczką masek w kremie do nakładania na noc.
Zobacz także:
***
Tytuł audycji: Czwórka do piątej
Prowadzi: Marta Hoppe
Gość: Amanda Majchrzak (kosmetolożka specjalizująca się w pielęgnacji manualnej twarzy)
Data emisji: 28.03.2024
Godzina emisji: 15.14
kul/pr