Jea Mira prezentuje debiutancki album "Girl's Notes"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2024 17:54
- Jeżeli ktoś by mi powiedział na początku roku, że taki kosmos się wydarzy w moim życiu, że wydam debiutancki album, że zobaczę siebie na Times Square w Nowym Jorku, że moja muzyka będzie na tylu globalnych playlistach, to nie wiem, czy bym uwierzyła – mówi Jea Mira. Artystka pojawiła się w studiu Czwórki by opowiedzieć o płycie "Girl's Notes".
Jea Mira opowiada o swoim albumie Girls Notes
Jea Mira opowiada o swoim albumie "Girl's Notes" Foto: Piotr Podlewski/Czwórka

Jea Mira - czyli Joanna Mira Dołba - pochodzi z Polski, tworzy w Londynie, a jej piosenki podbijają playlisty serwisów streamingowych na całym świecie. 25 października ukazał się jej debiutanckim album "Girl's Notes", który promuje singel "No Happy Ending".

Na antenie Czwórki wokalistka opowiada m.in. o nowym albumie oraz o tym, jak została twarzą kampanii "SpotifyRADAR 2024" dzięki której pojawiła się na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku.


Posłuchaj
18:36 Audycja Słowno Muzyczna 31.10.2024 Jea Mira godz.13.12.mp3 Jea Mira opowiada o swoim albumie "Girl's Notes" (Audycja słowno-muzyczna/Czwórka)

"Girl's Notes" - muzyczna kolekcja poruszających historii o złamanym sercu

"Girls Notes" jak mówi Jea Mira stanowi eklektyczną mieszankę emocji i brzmień - od alternatywnego altpopu, po indie pop, a nawet reggae.  

- Myśląc o tytule tego albumu, myślałam sobie o tym niesamowitym fenomenie notatek kobiet w telefonie. Znajdziemy tam zarówno paragrafy do byłych chłopaków, listę zakupów, spis marzeń i plany na rozwój kariery. Mój album to też jest taki miszmasz muzycznych notatek. Znajdziemy tu różne nastroje, przeżycia i brzmienia – mówi wokalistka dodając, że spoiwem albumu jest charakterystyczny wokal, sposób songwritingu i produkcja, które sprawiają, że "Girls Notes" stanowi spójną, przemyślaną opowieść.



Muzyczny talent doceniony przez Spotify

Muzyka Jea zdobywa coraz szersze grono fanów na całym świecie. Jej utwory trafiają na światowe listy przebojów a miesięcznie na streamingach ma nawet 250 tysięcy słuchających. Artystka mówi, że dzięki tym osiągnięciom coraz pewnej myśli o swojej karierze w branży muzycznej.

-   Muzyka to zawsze był u mnie plan na życie. Śpiewam praktycznie od zawsze. Skończyłam też studia muzyczne w Londynie. Jest we mnie ogromna chęć spełnienia tych marzeń, ale wiadomo, że w tym świecie ciężko jest wybić się niezależnej artystce. Dlatego bardzo się cieszę, że coś tam zaczyna mi się powolutku udawać i coraz bardziej wierzę w to, że muzyka rzeczywiście może być moją karierą.


Zobacz także:


Muzyczny talent Joanny doceniło m.in. Radio BBC, które regularnie puszcza jej utwory. W czasie wywiadu Adam Smolarek zapytał również artystkę o to, jak doszło do tego, że została jedną z twarzy kampanii Spotify RADAR 2024.

- Trafiłam do programu Spotify RADAR 2024 w czerwcu tego roku. To jest globalna akcja, która wspiera wschodzących i niezależnych artystów. Spotify po prostu spodobało się to, co tworzę. Dlatego postanowili promować, wspierać i eksportować za granicą moją twórczość. I właśnie stałam jedną z takich promocyjnych akcji było pokazanie mnie na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku. Zobaczyć siebie tam i to w związku ze swoją muzyką, to jest spełnienie marzeń. Zrobiłam oczywiście zdjęcia, które pokażę kiedyś wnukom – mówi Jea Mira.

W wywiadzie artystka opowiada również m.in. o swoich studiach w Londynie, o śpiewaniu po polsku, o współpracy z producentem jej albumu i o swoich inspiracjach muzycznych. Zapraszamy do wysłuchania całości wywiadu! 


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Joanna Mira Dołba (@jeamira)


***

Tytuł audycji: Audycja słowno-muzyczna

Prowadzi: Adam Smolarek

Goście: Jea Mira

Data emisji: 31.10.2024

Godzina emisji: 13.12

AGJ

Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nat Cichocka. Jej muzyka to eseje o współczesnej generacji dwudziestolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2024 13:31
Nat Cichocka w "Audycji słowno-muzycznej" opowiada o swoich debiutanckich EP-kach, przyszłych projektach i występie na festiwalu Great September.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Margaret: ja i Pezet jesteśmy w miejscu, w którym nie musimy robić, a chcemy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2024 10:51
- Gdy mam wpaść do Czwórki, to wiem, że będzie to super dzień - mówi Margaret w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Tu trzeba powiedzieć - mamy farta. A niezwykłą piosenką "Mamy farta" artystka promuje wersję de lux swojego albumu "Siniaki i cekiny" i nadchodzącą klubową trasę koncertową. Do tego singla udało jej się zaprosić Pezeta. 
rozwiń zwiń