Dzień wcześniej rozpocznie się w tej miejscowości jubileuszowe rockowisko, które - według organizatorów - przyciągnie kilkanaście tysięcy fanów z całego kraju. Wystąpi 16 młodych, amatorskich kapel i 27 zawodowych.
Na 16 modułach tworzących ekspozycję będzie można zobaczyć kolejne edycje festiwalu z lat 1980-1994 oraz pamiątki z kilku lat po reaktywacji tej imprezy w 2005 r. Jak powiedział zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak, wystawa będzie wspomnieniem kilkudziesięciu ważnych lat historii miasta i Polski okresu PRL-u; jej celem będzie skojarzenie oraz utrwalenie Jarocina w świadomości ludzi, jako miasta, które było prekursorem tego typu imprez w kraju.
- Wystawa podkreśli również znaczący wpływ festiwalu i jego uczestników na postawy władz i ludzi w mieście od 1980 roku aż do dnia dzisiejszego - zaznaczył Kaźmierczak.
Znajdź siebie
Według niego, oglądanie fotografii wyeksponowanych na rynku będzie też znakomitą okazją dla wielu osób do odnalezienia siebie w tamtej, jakże innej rzeczywistości, niejednokrotnie z dziwną fryzurą i w niebanalnym stroju.
Wystawę zobaczą też mieszkańcy większych miast w Polsce, m.in. Łodzi i Opola.
Jarocińskie rockowisko rozpocznie się 16 lipca i potrwa trzy dni. Organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy fanów. Wystąpią kapele z Polski i z zagranicy, m.in. Dezerter, Pidżama Porno, Gossip, Acapulco, Paula i Karol, Lao Che, Biffy Clyro, Ska-P, Hey, Gallows, TSA, Flogging Molly, Gossip, Kora, a ostatniego dnia T.Love.
sm