Poranny przegląd sportowy - 17 sierpnia 2016.
  • Damian Zieliński powalczył w finale (Czwórka/BąŻur)
Damian Zieliński
Damian Zieliński Foto: Darek Matyja

Wczorajszy dzień w Rio był dla nas bardzo udany. Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal w wyścigu na 500 m, a Marta Walczykiewicz wywalczyła srebro w wyścigu kajakarek na 200 m. Dziś w nocy była szansa na podium w kolarstwie torowym. Jednak Damian Zieliński zajął dopiero szóste miejsce w keirinie. Swój finał ma za sobą także Sofia Ennaoui. Nasza biegaczka zajęła dziesiąte miejsce w biegu na 1500 metrów z wynikiem 4 minuty 14 i 72 setne sekundy. 20-letnia Maria Andrejczyk w kapitalnym stylu awansowała do finału rzutu oszczepem. W eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy o ponad 3 metry. 67,11 m to jednocześnie najlepszy w tym roku wynik na świecie i nowy rekord Polski!
Finał z jej udziałem w nocy z czwartku na piątek.
Z kolei o 14:30 na stadion olimpijski wyjdzie jedna z naszych największych nadziei medalowych - Paweł Fajdek. Nasz młociarz jest zdecydowanym faworytem, podobnie jak to było w przypadku Złotej Anity Włodarczyk.
Od 15:00 rywalizację rozpoczynają zapaśniczki - Agnieszka Wieszczek-Kordus i Iwona Matkowska.
Dzisiaj także ćwierćfinały sportów drużynowych. O 19:00 nasi siatkarze zagrają z amerykanami, a w nocy o 1:30 nasi szczypiorniści zagrają z faworyzowaną Chorwacją.

Także dziś Legia Warszawa rozpoczyna bój o piłkarską Ligę Mistrzów z irlandzkim Dundalk.
Dla zawodników Wojskowych to najważniejszy mecz w sezonie. A zacznie się o 20:45.

Popołudniowy przegląd sportowy - 15 sierpnia 2016.

Poranny przegląd sportowy - 16 sierpnia 2016.