Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 22:34
Sportowe podsumowanie dnia - 4 września 2016.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Wikimedia Commons/Tsutomu Takasu/Cc-BY-2.0

Nie tak kibice piłki nożnej wyobrażali sobie początek walki polskiej reprezentacji o awans do mistrzostw świata w 2018 roku. W Astanie Polacy w pierwszym swoim meczu eliminacyjnym jedynie zremisowali 2:2 z Kazachstanem. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Bartosz Kapustka w 9. i Robert Lewandowski z rzutu karnego w 35. minucie. Oba gole dla gospodarzy strzelił Siergiej Chiżniczenko - w 52. i 58. minucie.

W składzie naszej reprezentacji doszło do kilku zmian w porównaniu z wyjściową jedenastką, która zagrała w ćwierćfinale Euro 2016 z Portugalią. Selekcjoner Adam Nawałka w ogóle nie powołał Krzysztofa Mączyńskiego, natomiast Kamila Grosickiego wykluczył z przylotu do Astany lekki uraz. Przed meczem okazało się, że na ławce rezerwowych usiądzie Michał Pazdan, który miał problemy mięśniowe po sobotnim treningu.

Kolejne dwa mecze kwalifikacji Polacy zagrają w Warszawie. 8 października podejmą Danię, a trzy dni później Armenię.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.