Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 19 listopada 2016.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: pixabay.com/domena publiczna

W Szczecinie Pogoń nie dała żadnych szans Wiśle Kraków w meczu 16 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Portowcy wygrali aż 6:2, a bohaterem spotkania został Ádám Gyurcsó, który między 15. i 25. min popisał się hat-trickiem. Bramkę zdobył również w drugiej połowie. W innych spotkaniach np. w Lublinie bramek również nie brakowało. Ruch Chorzów wygrał z Górnikiem Łęczna 4:0.

W niemieckiej Bundeslidze Borussia Dortmund wygrała z Bayernem Monachium 1:0. Mimo tylko jednego gola kibice obejrzeli dobre widowisko. Jedyną bramkę zdobył w 11. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Łukasz Piszczek grał cały mecz w Borussii, a Robert Lewandowski w Bayernie. Nowym liderem jest RB Lipsk, który ma 27 punktów i o 3 wyprzedza Bayern. Kolejne miejsca zajmują Borussia Dortmund, FC Koeln i Hertha Berlin które mają po 21 pkt.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.