Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 22:21
Sportowe podsumowanie dnia - 11 grudnia 2016.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

W dzisiejszym konkursie na skoczni w Lillehammer pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch, dla którego było to 16. zwycięstwo w karierze i jednocześnie pierwsze od niemal dwóch lat. Drugie miejsce przypadło innemu Polakowi - Maciejowi Kotowi. Dla 25-latka to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze. Trzecie był Niemiec Markus Eisenbichler.

Na 12. pozycji dzisiejsze zawody ukończył Dawid Kubacki, na 19. Stefan Hula, a na 22. Aleksander Zniszczoł, który pierwszy raz w sezonie zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji generalnej mamy dwóch Polaków w pierwszej dziesiątce. Kot jest trzeci a Stoch szósty.

Tadeusz Błażusiak zwyciężył w inauguracyjnej eliminacji mistrzostw świata w motocyklowym SuperEnduro, która odbyła się wczoraj w Tauron Arenie Kraków. Był to ostatni start popularnego Taddiego i trzeba przyznać, że po mistrzowsku zakończył swoją wspaniałą karierę. Tadeusz Błażusiak ma w swym dorobku m.in. tytuły halowego mistrza świata w Enduro oraz mistrza świata w SuperEnduro. W 2013 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.