Popołudniowy przegląd sportowy - 2 marca 2017.
  • Brązowy medal Piotra Żyły (Czwórka/Czat Czwórki)
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA 3.0

Czterech Polaków wzięło udział w konkursie na dużej skoczni w mistrzostwach świata w Lahti - Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.
Piotr Żyła zdobył brązowy medal. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger. Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Kot, Kamil Stoch był siódmy, a Dawid Kubacki - ósmy. Kraft zdobył drugi złoty medal w konkursie indywidualnym w Lahti. W sobotę triumfował na mniejszym obiekcie. Wellinger ponownie był drugi.

Wyniki na dużej skoczni w Lahti:
1. Stefan Kraft (Austria) 279,3 (127,5/127,5)
2. Andreas Wellinger (Niemcy) 278,0 (127,5/129,0)
3. Piotr Żyła (Polska) 276,7 (127,5/131,0)
4. Andreas Stjernen (Norwegia) 276,1 (129,5/129,0)
5. Anders Fannemel (Norwegia) 268,8 (123,5/127,0)
6. Maciej Kot (Polska) 266,9 (123,5/126,5)
7. Kamil Stoch (Polska) 264,8 (127,5/124,5)
8. Dawid Kubacki (Polska) 263,8 (128,5/123,0)
9. Peter Prevc (Słowenia) 263,7 (128,0/124,5)
10. Daniel Andre Tande (Norwegia) 261,3 (121,5/129,5)

W Belgradzie zameldowała się już kadra polskich lekkoatletów. Jutro zaczynają się halowe mistrzostwa Europy i także czekamy na medal.

5150 Warsaw Triathlon już za 100 dni. Na Placu Defilad stanął dzisiaj zegar, która odlicza czas do rozpoczęcia rywalizacji. 11 czerwca zawodnicy z całego świata będą pływać w Zalewie Zegrzyńskim, następnie rowerami przyjadą do Warszawy, by tam dziesięciokilometrowym biegiem zakończyć morderczy wysiłek. Impreza jest częścią cyklu Ironman, najbardziej znanych zawodów dla triathlonistów.

Więcej w dźwiękowej wersji przeglądu, przygotowanej przez Mateusza Fusiarza.

Poranny przegląd sportowy- 1 marca 2017.