Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 08:11
Poranny przegląd sportowy - 3 maja 2017.
Monika Michalik ze złotem ME 2017
Monika Michalik ze złotem ME 2017Foto: unitedworldwrestling.org / screen z trensmisji

Lepszego urodzinowego prezentu nie mogła sobie sprawić Monika Michalik. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, została w Nowym Sadzie w Serbii mistrzynią Europy w zapasach. W finale kategorii do 63 kilogramów pokonała reprezentującą Bułgarię Tajbe Jusein 3:2. To czwarty tytuł mistrzowski i 10 medal w historii startów Moniki Michalik w mistrzostwach Europy seniorek. Wcześniej wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w 2003, 2005 i 2009 roku.

Dwadzieścia jeden klubów znajduje się na liście zdobywców piłkarskiego Pucharu Polski. Wczoraj po raz drugi na tę listę wpisała się Arka Gdynia, która w finale na Stadionie Narodowym pokonała po dogrywce Lecha Poznań 2:1.Mecz zakończył się dopiero po dogrywce więc emocji nie brakowało. Mówi napastnik Arki Przemysław Trytko.

Emocji również nie brakowało w piłkarskiej Lidze Mistrzów.W półfinale Cristiano Ronaldo bohaterem, Portugalczyk zdobył trzy bramki w meczu z Atletiko Madryt.W tych rozgrywkach "CR7" ma już w dorobku 103 bramki i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji wszech czasów. Jej wiceliderem jest Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony - 94 cztery trafienia. Najskuteczniejszy Polak w historii rozgrywek - Robert Lewandowski - ma 40 goli.
"Królewscy" zrobili ogromny krok w stronę finału, a także - obrony trofeum. Jeśli utrzymają przewagę w rewanżu, a później pokonają AS Monaco lub Juventus w finale, zostaną pierwszą w historii Champions League drużyną, która wzniesie puchar w dwóch kolejnych latach

Polska reprezentacja w piłce plażowej przegrała w swoimk ostatnim meczu grupowym z Tahiti 4:8. Nasi zawodnicy przegrali wszystkie trzy spotkania na mistrzostwach, zajęli ostatnie miejsce w grupie i odpadli z turnieju.

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 maja 2017.