Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 14 maja 2017.
Kibice warszawskiej Legii czekają na wyraźne efekty pracy trenera Sa Pinto
Kibice warszawskiej Legii czekają na wyraźne efekty pracy trenera Sa PintoFoto: Legia.com/Janusz Partyka

Za nami 33. kolejka Lotto Ekstraklasy! W niedzielę grała grupa mistrzowska. Swoje mecze wygrały Legia Warszawa i Lech Poznań. "Wojskowi" rozgromili Bruk-Bet Termalikę Nieciecza aż 6:0, a "Kolejorz" pokonał Pogoń Szczecin 2:0. Licząca się wciąż w walce o mistrzostwo Lechia dzisiaj jedynie zremisowała 0:0 z Koroną Kielce.

Po 33. seriach gier na czele ósemki mistrzowskiej pozostaje Jagiellonia. Dwa miejsca dające grę w europejskich pucharach zajmują kolejno Lech i Legia. Na tę chwilę na miejsca gwarantujące spadek zajmują Górnik Łęczna i Ruch Chorzów. 34. kolejka odbędzie się w środku tygodnia. Grupa spadkowa gra już we wtorek, a mistrzowska w środę.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo triumfowali w finale gry podwójnej turnieju tenisowego ATP Masters w Madrycie. Polsko-brazylijska para pokonała w dwóch setach rozstawionych z "szóstką" Francuzów Nicolasa Mahuta i Edouarda Rogera-Vasselina. Kubot i Melo w finale turnieju rangi ATP wystąpili po raz piąty. Wcześniej dwukrotnie wygrali w Wiedniu i raz w Miami, a porażki doznali w marcu w Indian Wells.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.