Wielki dzień polskich skoków

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 22:05
Sportowe podsumowanie dnia - 30 grudnia 2017.

Takiego początku Turnieju Czterech skoczni nie spodziewał się chyba nikt. Dwóch Polaków stanęło na podium podczas pierwszego konkursu w Obersdorfie. Wygrał Kamil Stoch, a trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Piąty był Stefan Hula, Maciej Kot zajął 15. miejsce, a Piotr Żyła zakończył rywalizację na 25 pozycji.

Szwajcarka Laurien van der Graaff i Rosjanin Siergiej Ustiugow byli najlepsi w sprintach techniką dowolną w szwajcarskim Lanzerheide podczas pierwszych zawodów cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Polacy nie startowali.

W siatkarskiej ekstraklasie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Skrę Bełchatów 3:1 w hitowym spotkaniu 15. kolejki. W pozostałych meczach ONICO Warszawa wygrało z Czarnymi Radom 3:1, Dafi Kielce uległo Jastrzębskiemu Węglowi 0:3, a MKS Będzin zwyciężył AZS Olsztyn 3:1. W ligowej tabeli prowadzi ZAKSA przed Skrą i ONICO.

Klaudia Kulon zajęła dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata w szachach błyskawicznych. W stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie - rywalizowało 100 zawodniczek i 138 zawodników z 42 krajów.

Więcej informanacji oraz wypowiedzi zawodników w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia. Przegląd przygotował Norbert Michalak.

Popołudniowy przegląd sportowy - 29 grudnia 2018.

13 polskich alpinistów wyruszyło na jedną z najważniejszych wypraw wysokogórskich w historii. Chcą jako pierwsi zdobyć zimą szczyt K2.

W Białymstoku trwa 36. Memoriał im. Ludwika Zamenhofa. W szachowym turnieju bierze udział ponad 500 zawodników.