Artego z Pucharem Polski w koszykówce kobiet

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 22 stycznia 2018.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: pzkosz/screen

Koszykarki Artego Bydgoszcz zdobyły Puchar Polski. W finale turnieju w Gdyni pokonały Wisłę Kraków 77:53. Najwięcej punktów dla bydgoskiej drużyny - 25 - rzuciła Julie McBride. Najskuteczniejsza w zespole z Krakowa była Giedre Labuckiene, która zdobyła 11 pkt. Artego sięgnęło po krajowy puchar pierwszy raz w historii.

To był udany weekend dla polskich skoków. Kamil Stoch został wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Skoczek z Zębu jest dopiero drugim Polakiem w historii, któremu w ogóle udało się stanąć na podium tej imprezy. Wcześniej dokonał tego Piotr Fijas w 1979 roku - brąz z Planicy.
Z kolei drużynowo Piotrek Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i właśnie Kamil dokonali wczoraj rzeczy historycznej. Po raz pierwszy udało się polskiemu zespołowi stanąć na podium tych mistrzostw.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Sportowy konkurs w "Strefie sportu" - narciarskie karnety za rymowanki.

Kuba Przygoński zakończył 40. Rajd Dakar na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. To najlepszy wynik w karierze kierowcy Orlen Teamu, który w Dakarze startował po raz dziewiąty.

Sportowe podsumowanie dnia - 21 stycznia 2018.