Paraolimpijczycy w ósemce, Kwiatkowski wygrywa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 13 marca 2018.
Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel
Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel Foto: Bartłomiej Zborowski

W Pyongczangu walczą o medale podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich. Polscy reprezentanci medalu jeszcze nie mają, ale są miejsca w ósemce gwarantujące stypendium sportowe. Maciej Krężel, razem z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajęli 6. miejsce w superkombinacji alpejskiej w konkurencji osób niewidomych i niedowidzących. Warto dodać
8. miejsce zajęła Iweta Faron w biegu biathlonowym na 10 km także podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pyongczangu. Nieco słabiej spisali się inni nasi biathloniści. Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zakończyli dzisiejszą rywalizację na 12 pozycji. Kamil Rosiek, dla którego Pjongczang to już czwarte igrzyska, był 15.

Michał Kwiatkowski wygrał mocno obsadzony wyścig kolarski Tirreno-Adriatico. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 24 sekundy Włocha Damiano Caruso oraz o 32 sekundy Brytyjczyka Gerainta Thomasa. Na ostatnim, siódmym etapie, jeździe indywidualnej na czas, Kwiatkowski zajął 12. miejsce, tracąc 20 sekund do zwycięzcy, Australijczyka Rohana Dennisa.

Mimo, że są siostrami, to na korcie nie mają żadnych skrupułów. W  3. rundzie tenisowego turnieju Indian Wells Venus Williams pokonała swoją młodszą siostrę Sirinę  6:3, 6:4, która do tenisa wróciła po 14 miesięcznej przerwie związanej z macierzyństwem. Siostry Willimas grały ze sobą już 29 razy i po raz 12. lepsza była Venus.

Niedziela to kolejny dzień rywalizacji podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich. Reprezentanci Polski pozostają narazie bez medalu.

Do medalu zabrakło mrozu i podbiegów na trasie biegu na 20 km.

Zobaczcie filmy, w których Kalina Matysiak robi nieprawdopodobne rzeczy z piłką.