Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 1 kwietnia 2018.
Szermierka
SzermierkaFoto: Mateusz Fusiarz

Szpadzistka Julia Falińska zdobyła srebrny medal szermierczych mistrzostw świata juniorów, które trwają w Weronie. W finałowym pojedynku Polka przegrała z Rosjanką Anastazją Sołdatową 11:15.
Wśród mężczyzn najlepszy z "Biało-czerwonych" był Wojciech Lubieniecki, który został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszecie Arkadiusz Michalski zdobył złoty medal w kategorii 105 kg. Ze złota cieszyła się również Aleksandra Mierzejewska. Polka wygrała w kategorii +90 kg. Łącznie "Biało-czerwoni" wywalczyli w stolicy Rumunii siedem medali.

Piłkarze ręczni Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału kielczanie pokonali na wyjeździe niemiecki zespół Rhein-Neckar Loewen 36:30, a w dwumeczu zwyciężyli różnicą 30 bramek.

Więcej informacji, m.in. z piłkarskich aren, w dźwiękowej wersji przeglądu, który przygotował Norbert Michalak.

***

Zdrowia, spokoju, radości czyli.... Wesołych Świąt.

Sportowe podsumowanie dnia - 31 marca 2018.

Arkadiusz Michalski wywalczył w Bukareszcie złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. To szóste polskie podium w tych zawodach.