Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 4 maja 2018.
Kasia Krawczyk
Kasia KrawczykFoto: PZZ

W dalekim Dagestanie - na południowym-zachodzie Rosji, w Kaspijsku trwają mistrzostwa Europy w zapasach. Do tej pory nasi reprezentanci wywalczyli jeden - srebrny medal Roksany Zasiny. Dziś kolejne dwie Polski mają szansę na podium W walce o brąz zobaczymy Katarzynę Krawczyk. Szansę na medal zachowała także Agnieszka Król występująca w kategorii do 62 kg. W przedpołudniowych repasażach Polka pokonała bowiem Włoszkę Campagne. Polki o brązowe medale powalczą w wieczornej sesji.

W Kaspijsku rozpoczęła się dziś także rywalizacja zapasników w stylu wolnym. Na matach zaprezentowało się w kwalifikacjach dwóch Polaków Krzysztof Bieńkowski - w kategorii do 65 kg oraz w wadze do 70 kg - Magomedmurad Gadżijew , który pochodzi własnie z Dagestanu.
No i na trybunach hali w Kaspijsku pojawiła się liczna grupa kibiców Murada, która przyjechała z jego rodzinnej wioski Gurbuki. A reprezentujący nasz kraj zapasnk ich nie zawiódł. Po dramatycznej walce wygrał 6:4 z Białorusinem Nurykau, a potem 5:4 pokonał Turka Yavuza i jeszcze dziś powalczy o finał z Azerem Muslimowem. Inny nasz reprezentant Krzysztof Bieńkowski zaprezentowal się także świetnie. Rozpoczął od zwycięstwa z Węgrem Aszarinem, a potem bezdyskusyjnie pokonał Niemca Henkela i także awansował do połfinału.

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Katarzyna Krawczyk zdobyła brązowy medal
pokonując Węgierkę Denes.
Co najmniej srebrny medal zapewnił sobie też Magomedmurad Gadżijew, który pokonał w półfinale Azera Muslimowa i w finale o złoto powalczy z Rosjaninem Kurbanaliewem
Jutro o brąz będzie też walczył Krzysztof Bieńkowski, który dziś przegrał swoją walkę półfinałową.
Agnieszka Król zajęła 5. miejsce po porażce z Białorusinką Iwanową.

O co dziś jeszcze w sporcie dzieje się oprócz zapasów? Oczywiście piłka nożna.
Dziś dwa mecze 34. kolejki pilkarskiej ekstraklasy. O 18:00 Cracovia zagra ze Śląskiem Wrocław,
a o 20:30 Lechia Gdańsk z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza - obie drużyny walczą o utrzymanie

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim zaczął się sezon na... rolki.

Tysiące zawodników biegało w Warszawie w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja.

Poranny przegląd sportowy - 4 maja 2018.