Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 6 maja 2018.
Robert Baran
Robert Baran Foto: PZZ

Z czterema medalami Polscy zapaśnicy zakończyli Mistrzostwa Europy w Kaspijsku w Rosji. Na zakończenie Robert Baran zgarnął brąz. Polak startujący w kategorii wagowej 125 kg pokonał dziś Austriaka Johanesa Ludeschera. Wcześniej srebrne krążki wywalczyli Magomedmurad Gadżijew i Roksana Zasina, a brązowy Katarzyna Krawczyk. Kolejna ważna impreza to październikowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Posłuchajcie dźwiękowej relacji z ME w Kaspijsku , opracowanej przez Darka Matyję - dźwięk obok.

Za nami Wings for Life, czyli międzynarodowy bieg, który odbywa się jednocześnie w wielu miejscach na świecie. Co ciekawe, nie biegnie się do mety, tylko meta goni uczestników. Poruszający się na wózku inwalidzkim Szwed Aron Anderson pokonał dystans 89,85 km i drugi raz z rzędu okazał się najlepszy na świecie. Wśród kobiet triumfowała Portugalka Vera Nunes, która przebiegła 53,7 km.

W Polsce zawody odbywały się w Poznaniu - najwięcej przebiegli Wioletta Paduszyńska (48,13 km) i Dariusz Nożyński (66,86 km). A samochodem-metą uczestników gonił dzisiaj Adam Małysz. Wszystkie środki finansowe zebrane podczas biegu są przekazywane na badania nad uszkodzeniami rdzenia kręgowego, zgodnie z hasłem imprezy - "biegniemy dla tych, którzy nie mogą".

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Robert Grzędowski

Sportowe podsumowanie dnia - 5 maja 2018.

5 maja 1998 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym jeden z najlepszych polskich koszykarzy, Marek Sobczyński. W dwudziestą rocznicę śmierci po raz kolejny Jego przyjaciele i znajomi spotkali się, by uczcić pamięć kolegi.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów odzyskali mistrzowski tytuł pod wodzą włoskiego trenera Roberto Piazzy. W finale grali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle prowadzoną przez Włocha Andreę Gardiniego. W półfinałach te zespoły pokonały drużyny trenerów Roberto Santillego i Andrei Anastasiego.