Lekkoatleci-azetesiacy walczą o medale

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 12:00
W Łodzi trwają Mistrzostwa Polski AZS. Sobota przyniosła trzy minima na mistrzostwa Europy.
Płotkarze rywalizujący podczas MP AZS
Płotkarze rywalizujący podczas MP AZSFoto: Arkadiusz Modliński

Impreza, która zakończy się w niedzielę, zgromadziła sporą grupę czołowych polskich zawodników. Szczególnie mocno obsadzone są konkurencje kobiet.

W sobotniej rywalizacji troje zawodników wywalczyło minima na tegoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. Są to: Karolina Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki, Daria Zabawska w rzucie dyskiem oraz kulomiot Jakub Szyszkowski.

Kołeczek minimum – czas 12.97 – uzyskała już w eliminacjach. W biegu finałowym pobiegła nieco wolniej, ale i tak pewnie zwyciężyła. Złoto zdobyła także Zabawska, której wyjazd do Berlina zapewnił rzut na odległość 59.57 m. Szyszkowski posłał kulę  na odległość 20.09 m i także zapewnił sobie możliwość startu w mistrzostwach Europy.

Posłuchajcie wypowiedzi zawodników w załączonych plikach dźwiękowych.