Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 9 sierpnia 2018.
Paulina Guba
Paulina Guba Foto: PZLA

Kolejny dobry dzień polskich lekkoatletów Berlinie. Paulina Guba wyraźnie zapoatrzyła się na Michała Haratyka, który dzień wcześniej został mistrzem Europy w pchnięciiu kula i wczoraj to ona wywalczyła złoto w tej konkurencji. W swojej ostatniej szóstej próbie pchnęła kulę na 19 metów  i 33 cm.
Niewiele do podium zabrakło także drugiej naszej kulomiotce - Klaudii Kardasz , która była czwarta z rekordem życiowym 18:38 oraz Tomaszowi Jaszczukowi, który zajął piąte miejsce w skou w dal - 8,08 - czyli 5 cm od podium.
Dziś m.in finał rzutu oszczepem z Marcinem Krukowskim i Cyprianem Mrzygłodem, finał 400 metrów przez płotki z Patrykiem Dobkiem, 3000 metrów z przeszkodami z Krystianem Zalewskim  oraz finał 100 metrów przez płotki kobiet - i tu nie wiadomo czy z Polkami czy tez bez, gdyż w sesji przedpołudniowej zostaną rozegrane półfinały z udziałem Klaudii Siciarz i Karoliny Kołeczek.

W Glasgow trwają mistrzostwa Europy w pływaniu.Tam Radosław Kawęcki był drugi w finałowym wyścigu na 200 metrów srtylem grzbietowym. Lepszy od Polaka był tylko Rosjanin Jewgienij Ryłow.

W Bielsku-Białej zakończył się 5. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.
I to jak się zakończył... Wygrał go Michał Kwiatkowski po długim i emocjonującym finiszu z grupy.
Kwiatkowski umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Dziś 6 etap - 129 km z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej.

Maja Chwalińska awansowała do ćwierćfinału turnieju Warsaw Sports Group Open. Polka po ponad 3-godzinnym meczu pokonała RumunkeęMiriam Bulgaru 3:6, 6:4, 6:2.
Dziś o ćwierćfinał powalczą dwie inne nasze tenisistki - Katarzyna Kawa i Jaonna Zawadzka.

Poranny przeglad sportowy - 6 sierpnia 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 8 sierpnia 2018.

Zdobyć mistrzowski pas to wielka sprawa, ale odzyskać tytuł to wyzwanie godne prawdziwej mistrzyni.