Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 9 września 2018.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Tenisistka Iga Świątek wygrała swój siódmy seniorski turniej w karierze! W finale imprezy rangi ITF w Montreaux Polka pokonała Belgijkę Kimberley Zimmermann 6:2, 6:2.

Nasza juniorska kadra kobiet w siatkówce wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy! W decydującym meczu Biało-Czerwone pokonały Turczynki 3:2.

Brązowy także w strzelectwie. Aleksandra Szutko była trzecia w strzelaniu z karabinu na 50 metrów. To trzeci krążek zdobyty przez Polaków na mistrzostwa świata w Korei Południowej. Wcześniej złoto zdobył Tomasz Bartnik w karabinie w trzech postawach na 50 m, a Łukasz Czapla sięgnął po srebro w strzelaniu do ruchomej tarczy. Ten drugi był dzisiaj blisko drugiego medalu, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce w strzelaniu do ruchomej tarczy z odległości 10 m.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Reprezentantki Polski zdobyły cztery medale podczas akademickich mistrzostw świata w zapasach. Zawody trwają w brazylijskiej Goianii.

Rekord Bielsko-Biała zdobył Superpuchar Polski w futsalu. Mistrzowie kraju i zdobywcy Pucharu Polski z poprzedniego sezonu pokonali finalistę Pucharu - MOKS Słoneczny Stok Białystok 10:4.

Na warszawskim Bemowie odbyły się finałowe zawody serii Avalon Extreme Race Day Cup. To unikatowe wyscigi samochodowe osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.