Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 30 września 2018.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

Oczy wszystkich Polaków zwrócone są na Turyn. Polacy grają finał siatkarskich Mistrzostw Świata z Brazylią.

AKTUALIZACJA: Polska pokonała Brazylię 3:0 i sięgnęła po drugi z rzędu tytuł mistrzów świata w siatkówce!

Grały dziś też nasze piłkarki ręczne i to w bardzo prestiżowej imprezie. W Danii rozegrano turniej Golden League, a obok Polek grały też Francuzki, Norweżki i gospodynie. W ostatnim meczu "Biało-czerwone" wygrały z Francją, czyli mistrzem świata 22:16 i ostatecznie zajęły drugie miejsce w całej imprezie. Pierwsza była Norwegia. Golden League to etap przygotowań do mistrzostw Europy, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się we Francji.

Alejandro Valverde zdobył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego elity. Hiszpan po finiszu z czteroosobowej grupy wyprzedził Francuza Romaina Bardeta i Kanadyjczyka Michaela Woodsa. Czwarty był Holender Tom Dumoulin.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Siatkarze w finale mistrzostw świata!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 01:05
Sportowe podsumowanie dnia - 29 września 2018.

Kenijczyk David Metto wygrał 40. PZU Maraton Warszawski. Na starcie biegu stanęło ponad 8000 biegaczy.

Po sześciu rundach rozgrywanej w Gruzji 43. Olimpiady Szachowej polska męska drużyna zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tylko "Biało-czerwoni" i prowadzący Azerbejdżan mają na koncie po szesć zwycięstw.