Lewis Hamilton mistrzem świata po raz piąty

Sportowe podsumowanie dnia - 28 października 2018.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 28 października 2018
Lewis Hamilton
Lewis HamiltonFoto: Wikimedia Commons/Alberto-g-rovi/CC-BY-SA 4.0

Lewis Hamilton zapewnił sobie tytuł mistrza świata Formuły 1. To piąte mistrzostwo w karierze kierowcy Mercedesa. Brytyjczyk zajął czwarte miejsce w wyścigu o Grand Prix Meksyku. Wygrał Holender Max Verstappen z Red Bulla, który wyprzedził dwóch kierowców Ferrari Niemca Sebastiana Vettela i Fina Kimiego Raikkonena. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa wyścigi - w Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Hubert Hurkacz wygrał tenisowy challenger ATP we francuskim Breście. W finale rozstawiony z numerem 4. Polak pokonał Litwina Ricardasa Berankisa 7:5, 6:1. To drugie zwycięstwo 21-letniego Hurkacza w turnieju tej rangi. Wcześniej - w czerwcu tego roku - triumfował w Poznaniu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Futbliści amerykańscy Husarii Szczecin wygrali kończący sezon finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w ośmioosobowej odmianie gry. Na stadionie w Bydgoszczy szczecinianie 7:3 miejscowych Archers.

Igor Tracz zdobył złoty medal mistrzostw Europy w wyścigach psich zaprzęgów. Polak był najlepszy w rywalizacji wózków z sześcioma psami.

W Mińsku Mazowieckim odbyła się gala Grappler Night 6. Kibice mogli obejrzeć 11 pojedynków w formułach: MMA, kickboxing, boks.