Bottas najszybszy w Baku, Kubica ostatni

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 16:00
Fin Valtteri Bottas (Mercedes) wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Azerbejdżaniu. Na ulicznym torze w Baku 16. był Robert Kubica (Williams).
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: materiały prasowe / Williams Racing

Robert Kubica był ostatnim kierowcą z tych, którzy dojechali do mety. Tuż za Bottasem finiszował Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) ze stratą 1.524 sek. do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) ze stratą 11.739 sek. Najszybsze okrążenie uzyskał pochodzący z Monako Charles Leclerc z Ferrari.

Dla Bottasa było to piąte zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 w karierze. W klasyfikacji kierowców prowadzi Bottas z dorobkiem 87 punktów. Drugi jest Hamilton (86 pkt.), a trzeci Vettel (52 pkt.).

***

PGE Vive Kielce wygrało z francuskim PSG 34:24 (16:11) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień w Paryżu.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 27 kwietnia 2019.

Krystian Herba nie przestaje zaskakiwać. Rzeszowski trialowiec wskoczył na rowerze na wieżowiec AZ Tower w czeskim Brnie.