Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 09:00
Poranny Przegląd Sportowy - 22 lipca 2019.
Żużel
ŻużelFoto: Darek Matyja

Polscy żużlowcy zajęli drugie miejsce w zawodach Speedway of Nations - czyli mistrzostwach świata par, które odbyły się w Rosji, w mieście Togliatti. W finałowym biegu Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek przegrali z broniącymi tytułu gospodarzami Artiomem Łagutą i Emilem Sajfutdinowem 1:5. Trzecie miejsce zajęli Australijczycy.

Sześć medali to dorobek polskich lekkoatletów w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorów w szwedzkim Boras. Po złoto sięgnęła Zofia Dudek w biegu na 3000 metrów. Srebrne medale zdobyli: Antoni Plichta na 100 metrów, Pia Skrzyszowska na tym samym dystansie przez płotki oraz Wojciech Marok w pchnięciu kulą. Na najniższym stopniu podium stanęła żeńska sztafeta 4x400 metrów w składzie: Aleksandra Formella, Sara Neumann, Aleksandra Wsołek i Susane Lachele oraz chodziarz Łukasz Niedziałek w rywalizacji na 10 kilometrów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Polskie rugbystki zajęły trzecie miejsce w drugim tegorocznym turnieju mistrzostw Europy w rugby siedmioosobowym. W klasyfikacji generalnej cyklu znalazły się ostatecznie na czwartej pozycji.

Trwa pierwsza kolejka nowego sezonu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.