Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 17:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 6 grudnia 2019.
Stefan Hula
Stefan HulaFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA 3.0

Norweg Johann Andre Forfang wygrał w rosyjskim Niżnym Tagile kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z siedmiu polskich skoczków, którzy uczestniczyli w kwalifikacjach odpadł tylko Stefan Hula - zajął 51. miejsce. Sobotni konkurs rozpocznie się o 15:30

W Nowej Zelandii trwają zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Startują w nich reprezentanci Polski i to z niezłymi efektami - gdyż dwukrotnie zajmowali drugie miejsca sprincie drużynowym.  Urszula Łoś i Marlena Karwacka przegrały tylko z reprezentantkami Nowej Zelandii, a Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk z Japończykami. Zawody potrwają do niedzieli.

Z Nowej Zelandii lotem błyskawicy przeskakujemy do Szanghaju bo tam rywalizują łyżwiarze szybcy w Pucharze Świata w short tracku.  Natalia Maliszewska pewnie awansowała do ćwierćfinału na dystansie 500 metrów i nie będzie jedyną reprezentantką naszego kraju w ćwierćfinałach, gdyż podobna sztuka udała się Rafałowi Anikejowi - także na dystansie 500 metrów. Pozostali nasi reprezentanci odpadli na wcześniejszych etapach rywalizacji.

Więcej informacji, m.in. o Rajdzie Barbórka i gali boksu w Arabii Saudyjskiej w dźwiękowej wersji Przeglądu.