Pech Przygońskiego, świetna jazda Domżały

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 16:00
Kuba Przygoński wystartował w 42. Rajdzie Dakar, by walczyć o miejsce na podium klasyfikacji samochodów, ale już na pierwszym etapie marzenia legły w gruzach po awarii skrzyni biegów. W kategorii UTV ten pierwszy etap wygrał natomiast Aron Domżała.
Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z ORLEN Team
Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z ORLEN TeamFoto: materiały prasowe/ORLEN Team

Po 105 kilometrach pierwszego etapu Przygoński i pilotujący go Niemiec Timo Gottschalk zajmowali trzecie miejsce wśród samochodów. Niedługo potem, w okolicach 150. kilometra, stanęli na pustyni z powodu awarii skrzyni biegów. Muszą czekać na ciężarówkę serwisową i na pewno stracą wiele godzin.

Oznacza to utratę szans na miejsce w czołowce tegorocznej rywalizacji. Kuba Przygoński pierwszego w historii Dakaru rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej wspominał dobrze nie będzie.

Zupełnie inaczej etap z Dżuddy do Al Wadżh zapamięta Aron Domżała jadący z pilotem Maciejem Martonem. Polska załoga okazała się najlepsza w kategorii pojazdów UTV.

***

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas konkursu skoków narciarskich w Innsbrucku. Polak objął dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

Niedzielny odcinek z Dżuddy do Al Wadżh rozpocznie wyjątkowy Rajd Dakar. Po raz pierwszy w historii impreza odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Bartosz Zmarzlik wygrał 85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski w 2019 roku.