Iga Świątek w III rundzie US Open, Linette odpadła

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 22:00
Iga Świątek wygrała w dokończonym meczu z  Sachią Vickery - kolejny mecz z Wiktorią Azarenką.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Iga Świątek pokonała amerykańską tenisistkę Sachię Vickery 6:7 (5-7), 6:3, 6:4 w dokończonym w meczu, który wczoraj przerwano z powodu deszczu po pierwszym secie.
Po raz pierwszy w karierze Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open i o 1/8 finału zagra z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Z turniejem w III rundzie pożegnała się Magda Linette, która przegrała z Estonką Anett Kontaveit 3:6, 2:6. Polce w grze wyraźnie przeszkadzała kontuzja uda.

***

Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa pożegnali się z Nowym Jorkiem po pierwszej rundzie.

Polska tenisistka po trzysetowym meczu pokonała reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić.

Poranny przegląd sportowy - 4 września 2020.