Świątek wygrała z Ferro i jest w IV rundzie Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 17:01
Trzy mecze, trzy zwycięstwa - to bilans Igi Świątek w tegorocznym Australian Open, a teraz mecz z Simona Halep.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: screen z transmisji

Iga Świątek - rozstawiona z numerem 15 w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open - awansowała do czwartej rundy. Polka pokonała 6:4, 6:3 Francuzkę Fioną Ferro.

Nasza tenisistka bardzo dobrze rozpoczęła mecz od podwójnego przełamania i objęcia prowadzenia 3:0 w pierwszym secie. Po chwili Francuzka jednak odrobiła wszystkie straty i nawet wyszła na prowadzenie 4:3. Do końca pierwszej partii trwała walka o każda piłkę, ale te najważniejsze w imponującym stylu wygrywała Iga, która zwyciężyła w tym secie 6:4.
W drugiej partii też była walka i też lepsza okazała się Polka zwyciężając 6:3.
Iga za swoją grę zebrała wiele braw od publiczności, ale od jutra przez kilka dni wszystkie mecze będą rozgrywane - w związku z nowymi zakażeniami koronawirusem w Australii - już bez kibiców na trybunach.

W tym roku Świątek wygrała już w Australian Open trzy mecze. W pierwszej rundzie pokonała Holenderkę Arantxę Rus, a w drugiej Włoszkę Camilę Giorgi, a w trzeciej własnie Ferro. Teraz czeka ja spotkanie z Rumunką Simona Halep.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego autorstwa Norberta Michalaka - tam m.in. także o innych meczach Australian Open, losowaniu par ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski oraz sukcesie Izy Marcisz w MMŚ w biegach narciarskich.