Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 20 marca 2021.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: shutterstock.com/MDI

Mimo czerwonej kartki dla Alphonso Davisa z 12. minuty meczu i gry w dziesiątkę przez większość spotkania Bayern Monachium nie miał problemów z ograniem VFB Stuttgart. Wielka w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który już w pierwszej połowie meczu popisał się hat-trickiem.

Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania w 18. minucie. W minucie 23. strzelił gola na 3:0, a w 39. ustalił wynik spotkania na 4:0. Mimo tak zdecydowanej dominacji w pierwszej części gry, w drugiej połowie Bayern nie dołożył kolejnych bramek.

Sam Lewandowski dzięki temu występowi zbliżył się bardzo do rekordu Gerda Muellera. Na koncie Polak ma 35 ligowych trafień, a więc do wyrównania osiągnięcia legendy niemieckiej piłki z sezonu 1971/72 brakuje mu już tylko 5 bramek.

Więcej informacji ze sportowych aren w dźwiękowej wersji podsumowani dnia. Przygotował je Norbert Michalak.