Od 0:2 do 3:2 w meczu siatkarek z Kandyjkami

Polskie siatkarki wygrały trzeci mecz w tegorocznej Lidze Narodów.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

We włoskim Rimini trwają rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów i w niedzielę nasze reprezentantki grały z Kanadyjkami.
Początek tego meczu był bardzo słaby, bo Polki przegrały dwa sety do 22 i do 21. W trzecim secie zdołały jednak się przełamać i zwyciężyły do 21, po czym wygrały czwartą partię jeszcze wyżej - do 17 i doprowadziły do tie-breaka. W nim także lepsze były nasze siatkarki zwyciężając bardzo wyraźnie 15:7.
To trzecia wygrana Polek w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów.
I znów potwierdziła się stara siatkarska prawda, że jak się nie wygra 3:0 prowadząc 2:0, to się przegrywa 2:3...

Więcej o tym spotkaniu o innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Iga Świątek oraz Magda Linette wygrały swoje mecze gry deblowej w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open.

Magda Linette i jej deblowa partnerka wygrały mecz 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Polska sprinterka i płotkarka ustanowiła nowy rekord życiowy - 12,80 w biegu na 100 metrów przez płotki.