Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 08:01
Szwajcaria wyeliminowała Francję, Hiszpania Chorwację.
Euro 2020
Euro 2020Foto: M.Moira/Shutterstock.com

Znamy już sześciu ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw Europy. Wczoraj do Włochów, Belgów, Czechów i Duńczyków dołączyli Hiszpanie i... Szwajcarzy.

Mecz 1/8 finału EURO Hiszpanów z Chorwatami mógł zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców futbolu. Były piękne akcje, efektowne gole, walka na całego, a także nieoczekiwane zwroty akcji... słowem to co każdy kibic piłki nożnej kocha najbardziej. Dość powiedzieć, że do 85 minuty Hiszpanie prowadzili 3:1, ale Chorwaci w końcówce spotkania zdołali doprowadzić do dogrywki strzelić dwie bramki i w regulaminowym czasie gry było 3:3. Na początku dogrywki nie wykorzystali szans na objęcie prowadzenia i to się zemściło... Hiszpanie skrzętnie wykorzystali swoje szanse strzelając dwie bramki i wygrywając ten niesamowity mecz 5:3.

Szóstym ćwierćfinalistą zostali - i tu niespodzianka - Szwajcarzy. W tym spotkaniu także nie brakowało emocji. Szwajcarzy prowadzili 1:0 i w 55 minucie mieli karnego, którego nie wykorzystali. Potem mistrzowie świata mieli swój czas - dwie kapitalne bramki Karima Benzemy jedno trafienie Poula Pogby i to Francuzi prowadzili 3:1 aż do 81. minuty...
Szwajcarzy dokonali jednak piłkarskiego cudu wyrównując na 3:3 i doprowadzając do dogrywki. Tu goli już nie było, a więc o awansie do ćwierćfinału decydowały karne. Pierwszych 9 jedenastek było wykonanych bezbłędnie, jednak ta 10. okazała się decydującą. Strzał Kyliana Mbappe obronił bramkarz Helwetów - Yann Sommer i wszyscy fani futbolu w Szwajcarii oszaleli z radości, bo to reprezentacja ich kraju zagra o półfinał z Hiszpanią.

Dziś dzień na Euro zapowiada się także fascynująco - bowiem przed nami dwa ostatnie mecze 1/8 finału.
O 18:00 spotkanie Anglia-Niemcy, a o 21:00 starcie Szwecja-Ukraina, a potem od piątku - ćwierćfinały.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji przeglądu - tam więcej informacji ze świata sportu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 28 czerwca 2021.

Iga Świątek wygrała 6:4, 6:4 z Su-Wei Hsieh.

W Tokio polskie łucznictwo będzie reprezentowane przez dwoje naszych zawodników: Sławomira Napłoszka i Sylwię Zyzańską, która była gościem poniedziałkowej "Strefy sportu".