Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 22:01
Polscy koszykarze przegrali w półfinale turnieju kwalifikacyjnego z Litwą.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: shutterstock

Marzenia o występie olimpijskim trzeba odłożyć do... przyszłych igrzysk. Polscy koszykarze przegrali w półfinale turnieju kwalifikacyjnego w Kownie z Litwą 69:88.
Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i nasza drużyna przegrała ją tylko jednym punktem 45:46. Niestety trzecią kwartę Polacy rozpoczęli fatalnie, przez ponad 5 minut nie zdołali rzucić ani jednego punktu i przegrali tę kwartę aż 10 punktami. Tej straty nie udało się już odrobić do końca meczu i po porażce 69:88 Polacy stracili szansę walki o igrzyska w Tokio, gdyż bilety do stolicy Japonii wywalczy tylko drużyna, która wygra jutrzejszy finał, a więc Słowenia lub Litwa.

O meczu koszykarzy oraz innych wydarzeniach sportowych soboty możecie posłuchać w Sportowym podsumowaniu dnia.

***

Polscy koszykarze wysoko przegrali mecz kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio ze Słoweńcami 77:112.

W Lublinie w piątek rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów do lat dwudziestu.

Dwoje polskich tenisistów w czołowych "16" turniejów singlowych w Londynie.