Świątek pokonała pierwszą rywalkę w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 11:45
Iga Świątek wygrała w dwóch krótkich setach z Niemką Moną Barthel w I rundzie turnieju olimpijskiego. Odpadli Kamil Majchrzak w singlu oraz Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot w deblu.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: arch. Tomasza Świątka

Iga Świątek pokonała Niemkę Monę Barthel 6:2, 6:2 i awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Mecz trwał zaledwie 67 minut.
20-letnia Polka jest rozstawiona w turnieju z "szóstką" w drugiej rundzie (1/16 finału) zagra z Hiszpanką Paulą Badosą, ktora w pierwszej rundzie ograła w trzech setach Francuzkę Kristinę Mladenovic.

Nie powiodło się natomiast Kamilowi Majchrzakowi, który w pierwszej rundzie przegrał z Serbem Miomirem Kecmanovicem 4:6, 2:6.

Odpadli także Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz, którzy w pierwszej rindzie przegrali 2:6, 6:7 (5-7) z Niemcami Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Poranny przegląd sportowy - 23 lipca 2021.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich już za nami - jutro pierwsze finały.

Polscy koszykarze 3x3 przegrali w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio 14:21 z Łotwą. W drugim spotkaniu z Japonią wygrali po dogrywce 20:19.