Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 21:30
Raków Częstochowa awansował do IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do IV rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym, wyjazdowym spotkaniu częstochowianie pokonali po dogrywce rosyjski Rubin Kazań 1:0.
W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Od 106. minuty gospodarze musieli sobie radzić w "dziesiątkę" po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ilji Samosznikowa. Pięć minut później decydującą o awansie bramkę zdobył Łotysz Vladislavs Gutkovskis.
W 120. minucie karnego dla Rubina nie wykorzystał Czarnogórzec Sead Haksabanović. W pierwszym meczu tych drużyn był bezbramkowy remis.

Z marzeniami o awansie do fazy grupowej Pożegnał się natomiast Śląsk Wrocław. W rewanżowym meczu wrocławianie przegrali aż 0:4 z Hapoelem Beer Szewa i zaliczka 2:1 z meczu u siebie okazała się zbyt skromna.

Rywalem Rakowa w IV rundzie będzie KAA Gent z Belgii. Spotkania tej fazy zaplanowano na 19 i 26 sierpnia.