Anna Kiełbasińska wciąż w olimpijskiej formie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 16:00
Podczas mityngu w Szwajcarii reprezentantka Polski przebiegła 400 metrów w 50,38 s. Szybciej w polskiej historii biegała tylko Irena Szewińska.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

Kameralny stadion w szwajcarskiej miejscowości La Chaux-de-Fonds zostanie zapisany w historii lekkoatletyki, jako miejsce, w którym Anna Kiełbasińska stała się drugą w historii najszybszą Polką w biegu na 400 metrów. Srebrna medalistka olimpijska w sztafecie 4x400 metrów pokonała ten dystans w 50,38 s, a więc o około sekundę wolniej od Ireny Szewińskiej, ale szybciej niż jakakolwiek inna Polka.

31-latka wyprzedziła Justynę Święty-Ersetic (50,41 s), a także Genowefę Błaszak (50,70 s) i Natalię Kaczmarek (50,72 s). Tylko pięć "biało-czerwonych" biegaczek pokonało jedno okrążenie stadionu w czasie krótszym niż 51 sekund.

Przypomnijmy, że Irena Szewińska podczas IO w Montrealu pokonała wspomniany dystans w czasie 49,28 s, co było wówczas rekordem świata. Do dziś jest to rekord Polski.