Sidorenko powalczy o tytuł mistrzyni Europy w boksie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:30
Niepokonana na zawodowych ringach Aleksandra "Sasha" Sidorenko wraca po dłuższej przerwie i od razu powalczy o mistrzowski pas.
  • Sasza Sidorenko przed walką o mistrzostwo Europy w boksie
Aleksandra Sidorenko
Aleksandra SidorenkoFoto: Darek Matyja

Podczas piątkowej gali Tymex Boxing Night 18 w Obornikach - pochodząca z Ukrainy, ale od wielu lat mieszkająca w Polsce i reprezentująca nasz kraj - Sasza Sidorenko, powalczy o tytuł mistrzyni Europy w kategorii lekkiej federacji EBU z Jeleną Janicijević.

Sasza powraca do ringu po ponad 14-miesięcznej przerwie. Do tej pory na zawodowym ringu stoczyła 9 walk i wszystkie wygrała.
Ciesze się, że będę miała okazje znow powalczyć o mistrzowski pas, a do tego pojedynku przygotowywałam się bardzo solidnie - powiedziała Czwórce Sasza.

W walce wieczoru rozpoczynającej się o 20:00 w piątek gali w bornikach powalczy Robert Parzęczewski, a jego rywalem będzie niepokonanym w 10 zawodowych walkach Niemiec Sahan Aybay. Stawka tej walki będzie pas międzynarodowego mistrza Polski.

***

Niepokonany na zawodowych ringach Kamil Bednarek głęboko wierzy, że kiedyś zostanie mistrzem świata.

Trener reprezentacji Polski w koszykówce 3x3 Piotr Renkiel o igrzyskach w Tokio, zmianach w składzie i brązowym medalu mistrzostw Europy.

Magda Linette przegrała po trzysetowym meczu z Elena Rybakiną w II rundzie turnieju w Ostrawie.