Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 22:00
Hubert Hurkacz wygrał w niedzielę dwa finały tenisowego turnieju ATP w Metz.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Bryan Pollard/Shutterstock

Najlepszy polski tenisista przypieczentował znakomity występ na twardych kortach w Metz dwoma finałowymi zwycięstwami. W singlu wrocławianin zagrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą i potrzebował dwóch setów, by wygrać ten mecz.

Pierwsza partia była zacięta i zakończyła się tie-breakiem. Wygrał go 7:2 Hubert Hurkacz. W secie drugim opór Hiszpana zmalał, a "Hubi" dopełnił dzieła zwycięstem 6:3. Polak wygrał turniej rangi ATP 250 w Metz bez straty seta we wszystkich spotkaniach.

Kilkadziesiąt minut po finale turnieju singlistów Hurkacz rozpoczął finał debla w parze z Janem Zielińskim. Ich przeciwnikami byli Monakijczyk Hugo Nys i Francuz Arthur Rinderknech. 7:5 i 6:3 dla Polaków. Idealny tydzień Huberta Hurkacza zakończony.

***

Robert Grzędowski

Polka dała przegrała w wyścigu ze startu wspólnego tylko z Włoszką Elisą Balsamo i Holenderką Marianne Vos.

Raków Częstochowa, Stal Mielec i Zagłębie Lubin wygrywają w sobotnich meczach piłkarskiej ekstraklasy.

Ołeksandr Usyk wygrał na punkty z Anthonym Joshuą w walce wagi ciężkiej o trzy pasy zawodowego mistrza świata.