Polskie panczenistki mistrzyniami Europy w sprincie drużynowym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 22:01
Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek najszybsze w sprinterskim wyścigu drużynowym podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen.
Kaja Ziomek, Andżelika Wojcik i Karolina Bosiek mistrzyniami Europy 2022
Kaja Ziomek, Andżelika Wojcik i Karolina Bosiek mistrzyniami Europy 2022Foto: PZŁS / Rafal Oleksiewicz

Bardzo dobrze dla naszych reprezentantów rozpoczęły się ME w lyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek zdobyły złoty medal w sprinterskim wyścigu drużynowym
Polki miały czas 1.27,265 i wygrały zdecydowanie piątkową rywalizację, Srebro zdobyły Białorusinki ze stratą 3,91 sekundy.
W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn Polacy w skłądzie Polacy w składzie Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janick, zajęli czwarte miejsce.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

***

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Adelajdzie wygrywając w trzech setach z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Polacy - bez Kamila Mjchrzaka - nie dali rady Hiszpanom w półfinale turnieju ATP Cup w Sydney.

Popołudniowy przegląd sportowy - 7 stycznia 2022.