Piłkarze ręczni przegrali jedną bramką z Hiszpanią

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 22:00
Polska-Hiszpania 25:26 w towarzyskim turnieju piłki ręcznej w Cuenca.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Dwa oblicza pokazała reprezentacja Polski w piłce ręcznej w meczu z Hiszpanami podczas towarzyskiego turnieju w Cuenca. W pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała już nawet 3:10 z mistrzami Europy. Potem jednak systematycznie odrabiała straty na przerwę schodząc z wynikiem 12:15. Niewiele brakowało a ta pogoń zakończyłaby się sukcesem, bo w ostatniej minucie przy stanie 25:26 mieli dwie szanse na wyrównanie jednak ich nie wykorzystali.

W turnieju w Hiszpanii rywalizowały trzy drużyny. Polacy zajęli drugie miejsce - za Hiszpanami, a przed Irańczykami, z którymi wygrali 35:29.
Dla naszego zespołu był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 13 stycznia mistrzostwami Europy na Węgrzech i Słowacji.

***

Polka była lepsza m.in. od Amerykanki Mikaeli Shiffrin i Słowaczki Petry Vlhovej.

Drugu medal mistrzostw Europy polskich panczenistów w Holandii.

Marius Lindvik wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Bischofshofen, Piotr Żyła siódmy.