Kolejny loteryjny konkurs w Willingen

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 18:00
Wiatr rozdawał karty w ostatnich zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich przed igrzyskami olimpijskimi.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: COS/Paweł Skraba

Najlepiej z Polaków w niezielnym konkursie w Willingen spisał się Dawid Kubacki, który jako jedyny awansował do drugiej serii. Ukończył zawody na 14. miejscu, choć pierwotnie był 15. Sędziowie zdyskwalifikowali jednak Japończyka Yukiyę Sato za nieprzepisową długość nart i klasyfikacja lekko się zmieniła.

Kamil Stoch był 34., Piotr Żyła 41., Paweł Wąsek 43., a Stefan Hula, który upadł po lądowaniu - 44. Konkurs wygrał Norweg Marius Lindvik, przed Niemcem Karlem Geigerem i Słoweńcem Cene Prevcem. Geiger odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

***

Hiszpan wygrał szalony finał Australian Open z Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem.