Polacy w czołówce łyżwiarskiego Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 22:01
Sportowe podsumowanie dnia - 13 marca 2022.
Kaja Ziomek
Kaja ZiomekFoto: Rafał Oleksiewicz
Panczeniści zakończyli udany sezon - szczególnie dla sprinterów. W niedzielnej rywalizacji podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen Kaja Ziomek była 7. w wyścigu na 500 metrów, a Piotr Michalski zdobył srebro.
Piotr Michalski w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 m zajął 4. miejsce. Na podium z kolei zakończyła sezon Kaja Ziomek, zajmując trzecie miejsce. W generalce wysoko uplasowali się także inni Polacy - na krótkim dystansie 7. miejsce zajął Marek Kania i 10. Damian Żurek.
Na dystansie 1000 metrów Karolina Bosiek zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej w Pucharze Świata.

Więcej informacji znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

W Pekinie zakończyły się zimowe igrzyska paraolimpijskie, w których nasi reprezentanci nie zdołali stanąć ani razu na podium.

Andrzej Stękała w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem był najlepszy.

Słoweńcy nie dali szans rywalom wygrywając z dużą przewagą nad Niemcami i Norwegami.