Liverpool zrobił pierwszy krok do finału LM

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 08:01
POranny przegląd sportowy - 28 kwietnia 2022.
Fani Liverpool FC
Fani Liverpool FCFoto: pixabay / domena publiczna

To nie był wielki mecz, ale liczy się zwycięstwo. Piłkarze Liverpoolu zrobili pierwszy krok do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym, półfinałowym meczu wygrali przed własną publicznością z Villarrealem 2:0.
W 53. minucie samobójczego gola strzelił ekwadorski obrońca hiszpańskiego klubu  Pervis Estupinan, a dwie minuty później kolejną bramkę dla Liverpoolu strzelił Senegalczyk Sadio Mane. Rewanż 3 maja w Hiszpanii.

We wtorek w drugiej półfinałowej parze Manchester City pokonał Real Madryt 4:3.
Rewanż - 4 maja w Madrycie.
Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 28 maja na stadionie w Saint-Denis pod Paryżem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Poranny przegląd sportowy - 27 kwietnia 2022.

Kontuzja barku uniemożliwiła światowej jedynce występ w turnieju w stolicy Hiszpanii.

Do Turcji pojedzie osiem wojowniczek, z których każda może sprawić miłą niespodziankę - twierdzi trener kadry naszych pięściarek przed MŚ.