Kuczera wicemistrzem Europy w judo

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 08:01
Z jednym srebrnym medalem wracają polscy judocy i judoczki z Sofii gdzie odbyły się mistrzostwa Europy w judo.
Piotr Kuczera
Piotr Kuczera Foto: PAP/Dominik Gajda

Piotr Kuczera został wicemistrzem Europy w judo w Sofii.
W finale w kategorii do 100 kg Polak przegrał po dogrywce z Holendrem Michaelem Korrelem przez ippon. Wcześniej Kuczera pokonał Estończyka Grigoria Minaskina, następnie wygrał z mistrzem świata Portugalczykiem Jorge Fonsecą, w ćwierćfinale pokonał dwukrotnego mistrza świata w kategorii do 90 kg, w której sam jeszcze niedawno występował - reprezentanta Hiszpanii Nikoloza Sherazadishviliego, natomiast w półfinale był lepszy od Szwajcara Daniela Eicha.

To jedyny medal reprezentantów Polski na tej imprezie. W niedzielę piąte miejsce w kategorii powyżej 78 kg zajęła Kinga Wolszczak.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 30 kwietnia 2022.

Koszykarze Śląska Wrocław, po wyeliminowaniu Zastalu, w półfinale MP zmierzą się z czarnymi Słupsk.

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała mistrzostwa świata dywizji 1B i awansowała do dywizji 1A.