Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 22 czerwca 2022.
Drużyna polskich florecistów
Drużyna polskich florecistówFoto: PZSzerm.

Polscy floreciści w składzie: Michał Siess, Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski i Adrian Wojtkowiak zdobyli brązowy medal szermierczych mistrzostw Europy, które odbywają się w tureckiej Antalyi. W decydującym o brązie meczu z Hiszpanami Polacy pokonali Hiszpanów 45:29. Wcześniej w 1/8 finału pokonali Austriaków 45:29, a w ćwierćfinale Niemców 44:40. W meczu o awans do finału przegrali z Francuzami 36:42.

Posłuchajcie co po wywalczeniu medalu powiedział Michał Siess.

We wtorek walczyły także szpadzistki. Polki zajęły siódme miejsce.

Medal florecistów trzeci polski brąz wywalczony w Turcji. Wcześniej w indywidualnych turniejach na podium stawali też: szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk i szablistka Zuzanna Cieślar.
W środę ostatniego dnia zawodów drużynowe turnieje szpadzistów i szablistek.

Więcej informacji - m.in. o wczorajszym 7. Nocnym Biegu Sztafetowym Janusza Kusocińskiego, w którym pobiegła też sztafeta Czwórki - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 czerwca 2022.

Trenerka naszej reprezentacji 3x3 Karolina Szlachta oraz nasze kadrowiczki na MŚ w czwórkowej "Strefie sportu".

Strefa sportu na Biegu "Kusego"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 22:30
Czwórkowa sztafeta wystartowała w 7. Nocnym Biegu Sztafetowym Janusza Kusocińskiego. Wydarzenie relacjonowaliśmy w Strefie sportu.