Hurkacz w finale w Montrealu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 12:01
Hubert Hurkacz wygrał półfinałowy mecz turnieju w Montrealu z Norwegiem Casperem Ruudem. W deblu, grając w parze z Janem Zielińskim odpadł w półfinale.
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Foto: PAP/EPA/ANDRE PICHETTE

Hubert Hurkacz zagra w finale tenisowego turnieju rangi ATP 1000 w Montrealu. Polak w półfinale wygrał po trzysetowym meczu z Norwegiem Casperem Ruudem.
Pierwszego seta nasz najlepszy tenisista przegrał 5:7. W drugim grał już znacznie dokładniej i pewniej i tę partię zakończył zwycięstwem 6:3. Trzeci set był popisem gry Hurkacza, który prowadził już 5:1, a ostatecznie wygrał tę partię 6:2 i awansował do finału.
Finałowym rywalem Hurkacza będzie Hiszpan Pablo Carreno-Busta, który w trzech setach ograł w półfinale Brytyjczyka Daniela Evansa.

Hubert grał w Montrealu także w deblu. W parze z Janem Zielińskim doszli do półfinału, w którym przegrali w niedzielę rano polskiego czasu z Brytyjczykiem Danielem Evansem i Australijczykiem Johnem Pearsem 5:7, 6:4, 4-10.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.