Druga wygrana w MŚ: Polska-Meksyk 3:0

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 21:45
Polscy siatkarze, po pokonaniu Bułgarii 3:0, w niedzielę wygrali także 3:0 z Meksykiem w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw świata.
Kamil Semeniuk w ataku
Kamil Semeniuk w atakuFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Trzeciego dnia mistrzostw świata w siatkówce, które są rozgrywane w Polsce i Słowenii, nasi siatkarze grali z teoretycznie najsłabszym w naszej grupie Meksykiem.
Walka w tym spotkaniu trwała tylko w pierwszym secie do stanu 10:10.  Potem już niepodzielnie na parkiecie panowali Polacy, którzy rotując składem, pewnie wygrali wszystkie trzy partie - pierwszego seta do 17, drugiego do 14 i trzeciego do 19.
To drugie zwycięstwo naszych siatkarzy w tych mistrzostwach świata. Wcześniej - także 3:0 - ograli Bułgarię.

W innym niedzielnym meczu naszej grupy Bułgarzy przegrali 0:3 z Amerykanami i właśnie z zespołem Stanów Zjednoczonych zagramy o pierwsze miejsce w grupie we wtorek o 20:30.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji "Sportowego podsumowania dnia".

***

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mistrzostwa świata od zwycięstwa z Bułgarią w Katowicach.

W najciekawszym meczu drugiego dnia mistrzostw świata w siatkówce Iran wygrał 3:2 z Argentyną.

W meczu prekwalifikacji do EURO 2025 polscy koszykarze pokonali na wyjeździe Austrię 91:55.