• Popołudniowy przegląd sportowy - 6 października 2022.
Hubert Hurkacz w sezonie 2022
Hubert Hurkacz w sezonie 2022Foto: Shutterstock.com/Janet McIntyre

Hubert Hurkacz miał dziś pracowity dzień.
Polski tenisista najpierw awansował do ćwierćfinału singla halowego turnieju  na twardej nawierzchni w stolicy Kazachstanu - Astanie, a potem w deblu razem z Janem Zielińskim zameldował się w półfinale tej imprezy.
W singlu Hurkacz wygrał z Kazachem Aleksandrem Bublikiem 6:4, 6:4 i w piątek zmierzy się z turniejową "trójką" - Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.
W deblu w parze z Janem Zielińskim Hurkacz pokonał w ćwierćfinale włoską parę Simone Bolelli i Fabio Fognini 4:6, 6:2, 11-9.

Niestety już tak dobrze nie poszło Kamilowi Majchrzakowi, który odpadł w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP w Tokio. Polak przegrał z finalistą Wimbledonu - Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Polacy przegrali w 1/8 finału mistrzostw świata z Brazylią 1:2.

O przyszłość polskiej siatkówki możemy być spokojni - udowadniają to nasi siatkarze i siatkarki w młodszych kategoriach wiekowych.

Polskie siatkarki wygrały z Amerykankami 3:0 i wciąż liczą się w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata.