Polki walczyły... ale nie dały rady Niemkom w meczu ME

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2022 22:05
Polskie piłkarki ręczne przegrały z Niemkami 23:25 w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Kiedy w pierwszej połowie swojego inauguracyjnego meczu w mistrzostwach Europy polskie piłkarki ręczne prowadziły z Niemkami 11:7 wydawało się, że zwycięstwo jest w ich zasięgu. Wtedy jednak coś w grze naszego zespołu się zacięło i nasze rywalki nie tylko odrobiły stratę... ale na początku drugiej połowy wyszły na prowadzenie 16:13.
To jednak nie był koniec emocji gdyż Polki znów wróciły do gry, doprowadziły do remisu i nawet wyszły na dwubramkową przewagę. Końcówka należała jednak do Niemek, które wygrały ten mecz 25:23.

W innym sobotnim spotkaniu "polskiej" grupy Czarnogóra pokonała Hiszpanię 30:23. W poniedziałek Polki zagrają z Hiszpankami. Początek tego spotkania o 20:30.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 4 listopada 2022.

Sportowy weekend - 5 listopada 2022.

Trzech polskich skoczków w dziesiątce pierwszego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie.