Chorwacja wyeliminowała Brazylię z mundialu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 18:50
Piłkarze Chorwacji wygrali po karnych z Brazylią i są pierwszym półfinalistą MŚ w Katarze.
Chorwacja wyeliminowała Brazylię w ćwierćfinale MŚ w Katarze
Chorwacja wyeliminowała Brazylię w ćwierćfinale MŚ w KatarzeFoto: PAP/EPA / Neil Hall

Chorwacja jest pierwszym zespołem, który awansował do półfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze
W ćwierćfinale Chorwaci pokonali po rzutach karnych Brazylię.

W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W dogrywce obie drużyny zdobyły po golu. Prowadzenie dla Brazylijczyków uzyskał Neymar w doliczonym czasie pierwszej części dogrywki. Wyrównującego gola dla Chorwatów strzelił  Bruno Petković w 117. minucie.
W rzutach karnych lepsi byli Chorwaci, którzy nie pomylili się ani razu i wygrali 4-2.
W półfinale Chorwacja zmierzy się ze zwycięzcą drugiego piątkowego ćwierćfinału, w którym Holandia zagra z Argentyną.