Popołudniowy przegląd sportowy - 6 stycznia 2023.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 6 stycznia 2023
Marek Goczał
Marek Goczał Foto: Energylandia Rally Team

W Arabii Saudyjskiej trwa Rajd Dakar. Przed 6. etapem do dalszego ścigania nie dopuszczona została startująca w kategorii kierowców samochodów Magda Zając z pilotem Jackiem Czachorem, która przez problemy z częściami samochodu nie zaliczyła trzech odcinków specjalnych.
Z rywalizacji w kategorii kierowców quadów wycofać się natomiast Kamil Wiśniewski, który złamał wczoraj dwa palce lewej dłoni.
Wcześniej z rajdu przez kontuzję wypadł motocyklista Maciej Giemza, a Kuba Przygoński, choć kończy kolejne etapy w czołówce wśród kierowców samochodów, to o walce o podium musi zapomnieć, bo zanotował 6-godzinną stratę w drugim etapie.

Dobrze radzi sobie natomiast w klasie 4 lekkich pojazdów samochodowych cała rodzina Goczałów. Marek Goczał wygrał szósty etap. Brat Marka - Michał zajął drugie miejsce, a siódmy był Eryk Goczał (syn marka Goczała).
Marek Goczał awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, 4. jest Eryk Goczał, a 6. miejsce zajmuje Michał Goczał.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W klasyfikacji generalnej kierowców lekkich pojazdów samochodowych w klasie T4 Eryk Goczał jest wiceliderem Rajdu Dakar.

Popołudniowy przegląd sportowy - 5 stycznia 2022.

Polscy tenisiści przegrywają z Amerykanami 0:2 po porażkach Kacpra Żuka i Igi Świątek.